Як реалізувати ідею?

Як реалізувати ідею?

Кві 20, 2022

Для більшості власників бізнесу або професіоналів своєї справи (наприклад, лікарів) ідеї створення унікального продукту не нові. Це може бути створення абсолютно нового продукту або модернізація того, що вже існує на ринку. І перший, і другий шлях вимагають розуміння основних етапів реалізації ідеї.

Перед тим, як розпочати реалізацію ідеї, слід згадати про так зване MVP (minimum viable product). Цим терміном позначається створення мінімальної версії продукту, яка матиме в основы концептуальні відмінності чи елементи модернізації..

Варто відразу зазначити, що зробити MVP з правильною бізнес-моделлю та конкурентними перевагами – це не так швидко і може бути недешево. Швидкість та вартість залежить від багатьох факторів, починаючи від вибору мови програмування та закінчуючи можливістю використання елементів штучного інтелекту чи комп’ютерного зору, що безпосередньо вплине на унікальність продукту.

Отже, при створенні MVP слід відповісти на такі запитання:

1. Як витратити мінімум ресурсів?

2. Як спілкуватися з користувачами?

3. Як зробити перші продажі товару?

4. Як просувати продукт?

Другим етапом є створення документа продукту, у якому буде міститися:

  • аналіз продукту, тобто відповідь на  питання, яку основну проблему вирішує Ваш продукт
  • пошук цільової аудиторії та відтворення портрета Вашого клієнта
  • аналіз основних конкурентів
  • SWOT-аналіз, тобто аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та недоліків Вашого MVP
  • дорожня карта проекту та кроків розвитку

Третій етап, один із найскладніших, – підбір виконавців чи команди. Від професіоналізму та мотивації всіх членів команди залежатиме успіх продукту. Недаремно багато визначних підприємців, таких як Ілон Маск, Стів Джобс, намагалися оточити себе ще кращими фахівцями, ніж вони самі. Адже Ваше завдання як підприємця організувати правильний ланцюжок виконання завдань для досягнення мети.

Наприклад, коли ми, компанія I Bionic Group, реалізовували свої перші великі проекти, ми намагалися залучити найкомпетентніших і, відповідно, найдорожчих фахівців на ринку. І лише з часом із багатьох фахівців ми змогли створити справжніх професіоналів своєї справи із досвідом роботи у вигляді десятків проектів, що вийшли за територію нашої країни та реалізовані по всьому світу.

Якщо у Вас є ідеї інженерного формату (наприклад, створення біопротезу або датчика калорійності) або IT-рішення з використанням штучного інтелекту, ідеї розробки мобільного додатка – Ви можете сміливо звертатися до I Bionic Group. Ми з радістю підкажемо, як реалізувати Вашу ідею, або навіть зможемо взяти участь у цьому процесі, тому що самі любимо створювати стартапи. До речі, з останніх наших проектів – розумний коректор постави (https://www.atlant-spine.com/).